KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10458540
*
nr 1045 8540
Jordi Arkö
(f. 1951), Sverige
Etsning, Jordi Arkö (f. 1951), "Porträttmask", ET, -79, motivet: 27x21
Jordi Arkö, svensk målare och grafiker född 1951.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2016
kl 18:32:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 23:09:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jordi arkö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Jordi Arkö
Jordi Arkö, svensk målare och grafiker född 1951.
nr 1045 8540
Jordi Arkö
(f. 1951), Sverige
Etsning, Jordi Arkö (f. 1951), "Porträttmask", ET, -79, motivet: 27x21
Jordi Arkö, svensk målare och grafiker född 1951.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/7 23:09:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jordi arkö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



